Eaton XTCE580N22A IEC Contactor, 630A, 110 Vac 40 Hz, 250 Vac 60 Hz, 2NO-2NC [New]
Description
. . . . . Eaton XTCE580N22A XT IEC contactor, 630A, 110 Vac 40 Hz, 250 Vac 60 Hz, 2NO-2NC, 580A, Frame N, 250 mm, 40-60 Hz, 200, 200, 400, 600 hp (3PH @200, 230, 460, 575 V), Three-pole, Non-reversing, , Screw terminals, FVNR.. Eaton. Eaton Corporation. XTCE580N22A.