Eaton XTCE250L22C IEC Contactor, 250A, 250 Vac 40 Hz, 500 Vac 60 Hz, 2NO-2NC [New]
Description
. . . . . Eaton XTCE250L22C XT IEC contactor, 250A, 250 Vac 40 Hz, 500 Vac 60 Hz, 2NO-2NC, 250A, Frame L, 140 mm, 40-60 Hz, 75, 100, 200, 250 hp (3PH @200, 230, 460, 575 V), Three-pole, Non-reversing, , Screw terminals, FVNR.. Eaton. Eaton Corporation. XTCE250L22C.