Eaton XTCE500M22A IEC Contactor, 500A, 110 Vac 50 Hz, 120 Vac 60 Hz, 2NO-2NC [New]
Description
. . . . . Eaton XTCE500M22A XT IEC contactor, 500A, 110 Vac 50 Hz, 120 Vac 60 Hz, 2NO-2NC, 500A, Frame M, 160 mm, 50-60 Hz, 150, 200, 400, 500 hp (3PH @200, 230, 460, 575 V), Three-pole, Non-reversing, , Screw terminals, FVNR.. Eaton. Eaton Corporation. XTCE500M22A.