Eaton XTCE050DS1A IEC Contactor, 50A, Side-mounted, 110 Vac 50 Hz, 120 Vac [New]
Calculated at Checkout
Adding to cart… The item has been added
Description
. . . . . Eaton XTCE050DS1A XT IEC contactor, 50A, Side-mounted, 110 Vac 50 Hz, 120 Vac 60 Hz, 1NO-1NC, 50A, Frame D, 55 mm, 50-60 Hz, 3, 7.5, 10/ 15, 20, 40, 50 hp(1/3PH@115, 200, 230/200, 230, 460, 575 V), Three-pole, Screw terminals, FVNR.. Eaton. Eaton Corporation. XTCE050DS1A.