Eaton XTCE095FS1A IEC Contactor, 95A, Side-Mounted, 110 Vac 50 Hz, 120 Vac 60 Hz [New]
Calculated at Checkout
Adding to cart… The item has been added
Description
. . . . . Eaton XTCE095FS1A XT IEC contactor, 95A, Side-mounted, 110 Vac 50 Hz, 120 Vac 60 Hz, 1NO-1NC, 95A, Frame F, 90 mm, 50-60 Hz, 40, 50, 100, 125 hp (3PH @200, 230, 460, 575 V), Three-pole, Screw terminals, Full voltage non-reversing contactor.. Eaton. Eaton Corporation. XTCE095FS1A.