Eaton XTCE050D00A Contactor, 50A, 110 Vac 50 Hz, 120 Vac 60 Hz, 0NO-0NC [New]
Calculated at Checkout
Out of Stock - Contact Us For Lead Time
Description
. . . . . Eaton XTCE050D00A XT IEC contactor, 50A, 110 Vac 50 Hz, 120 Vac 60 Hz, 0NO-0NC, 50A, Frame D, 55 mm, 50-60 Hz, 3, 7.5, 10/ 15, 20, 40, 50 hp (1/3PH @115, 200, 230/200, 230, 460, 575 V), Three-pole, Screw terminals, FVNR,. Eaton. Eaton Corporation. XTCE050D00A.