. . . . . Eaton XTCE050D00B XT IEC contactor, 50A, 220 Vac 50 Hz, 240 Vac 60 Hz, 0NO-0NC, 50A, Frame D, 55 mm, 50-60 Hz, 3, 7.5, 10/ 15, 20, 40, 50 hp (1/3PH @115, 200, 230/200, 230, 460, 575 V), Three-pole, Screw terminals, FVNR.. Eaton. Eaton Corporation. XTCE050D00B.