Eaton XTCE040D00B IEC Contactor, 40A, 220 Vac 50 Hz, 240 Vac 60 Hz, 0NO-0NC, 40A [New]
Calculated at Checkout
Adding to cart… The item has been added
Description
. . . . . Eaton XTCE040D00B IEC Contactor, 40A, 220 Vac 50 Hz, 240 Vac 60 Hz, 0NO-0NC, 40A, Frame D, 55 mm, 50-60 Hz, 3, 5, 7.5/ 10, 15, 30, 40 hp(1/3PH@115, 200, 230/200, 230, 460, 575 V), Three-pole, , Screw terminals, FVNR. Eaton. Eaton Corporation. XTCE040D00B.