Eaton XTCE065D00A IEC Contactor, 65A, 110 Vac 50 Hz, 120 Vac 60 Hz, 0NO-0NC [New]
Calculated at Checkout
Adding to cart… The item has been added
Description
. . . . . Eaton XTCE065D00A IEC contactor, 65A, 110 Vac 50 Hz, 120 Vac 60 Hz, 0NO-0NC, 65A, Frame D, 55 mm, 50-60 Hz, 5, 10, 15/ 20, 25, 50, 60 hp(1/3PH@115, 200, 230/200, 230, 460, 575 V), Three-pole, , Screw terminals, FVNR.. Eaton. Eaton Corporation. XTCE065D00A.