Eaton XTCF080D00TD IEC Full Voltage Non-Reversing Contactor, 80A [New]
Calculated at Checkout
Out of Stock - Contact Us For Lead Time
Description
. . . . . Eaton XT IEC contactor, 80A, 24-27 Vdc, 0NO-0NC, 80A, Frame D, 55 mm, 15, 20, 40, 50 hp (3PH @200, 230, 460, 575 V), Four-pole, Non-reversing, XT IEC series, Screw terminals, Full voltage non-reversing contactor. Eaton. Eaton Corporation. XTCF080D00TD.