Eaton XTCE250L22TD IEC Contactor, 250A, 24-48 Vdc, 2NO-2NC, 250A, Frame L [New]
Calculated at Checkout
Out of Stock - Contact Us For Lead Time
Description
. . . . . Eaton XTCE250L22TD IEC contactor, 250A, 24-48 Vdc, 2NO-2NC, 250A, Frame L, 140 mm, 75, 100, 200, 250 hp (3PH @200, 230, 460, 575 V), Three-pole, Non-reversing, XT IEC series, Screw terminals, Full voltage non-reversing contactor.. Eaton. Eaton Corporation. XTCE250L22TD.