Eaton XTCE115G00A IEC Contactor, 115A, 110 Vac 50 Hz, 120 Vac 60 Hz, 0NO-0NC [New]
Description
. . . . . Eaton XTCE115G00A XT IEC contactor, 115A, 110 Vac 50 Hz, 120 Vac 60 Hz, 0NO-0NC, 115A, Frame G, 90 mm, 50-60 Hz, 10, 25, 25/ 40, 50, 100, 100 hp (1/3PH @115, 200, 230/200, 230, 460, 575 V), Three-pole, Screw terminals, FVNR.. Eaton. Eaton Corporation. XTCE115G00A.