Eaton XTCE080F00A IEC Contactor, 80A, 110 Vac 50 Hz, 120 Vac 60 Hz, 0NO-0NC [New]
Calculated at Checkout
Out of Stock - Contact Us For Lead Time
Description
. . . . . Eaton XTCE080F00A IEC contactor, 80A, 110 Vac 50 Hz, 120 Vac 60 Hz, 0NO-0NC, 80A, Frame F, 90 mm, 50-60 Hz, 7.5, 15, 15/ 25, 30, 60, 75 hp (1/3PH @115, 200, 230/200, 230, 460, 575 V), Three-pole, Screw terminals, FVNR.. Eaton. Eaton Corporation. XTCE080F00A.