Eaton XTCE040DS1T XT IEC Contactor, 40A, Side-Mounted, 24 Vac, 1NO-1NC [New]
Calculated at Checkout
Adding to cart… The item has been added
Description
. . . . . Eaton XTCE040DS1T IEC contactor, 40A, Side-mounted, 24 Vac, 50-60 Hz, 1NO-1NC, 40A, Frame D, 55 mm, 50-60 Hz, 3, 5, 7.5/ 10, 15, 30, 40 hp (1/3PH @115, 200, 230/200, 230, 460, 575 V), Three-pole, Screw terminals, FVNR.. Eaton. Eaton Corporation. XTCE040DS1T.