Eaton XTCE040D00TD Contactor, 40A, 24-27 Vdc, 0NO-0NC, 40A, Frame D, 55 mm [New]
Calculated at Checkout
Adding to cart… The item has been added
Description
. . . . . Eaton XTCE040D00TD Contactor, 40A, 24-27 Vdc, 0NO-0NC, 40A, Frame D, 55 mm, 3, 5, 7.5/ 10, 15, 30, 40 hp (1/3PH @115, 200, 230/200, 230, 460, 575 V), Three-pole, Non-reversing, , Screw terminals, FVNR.. Eaton. Eaton Corporation. XTCE040D00TD.