Eaton XTCE032C01T IEC Contactor, 32A, 24 Vac, 50-60 Hz, 1NC, 32A, Frame C [New]
Calculated at Checkout
Out of Stock - Contact Us For Lead Time
Description
. . . . . Eaton XTCE032C01T XT IEC contactor, 32A, 24 Vac, 50-60 Hz, 1NC, 32A, Frame C, 45 mm, 50-60 Hz, 3, 5, 5/ 10, 10, 20, 25 hp (1/3PH @115, 200, 230/200, 230, 460, 575 V), Three-pole, Non-reversing, , Screw terminals, FVNR.. Eaton. Eaton Corporation. XTCE032C01T.