Eaton XTCE015B10AD IEC Contactor, 15A, 120 Vdc, 1NO, 15A, Frame B, 45 mm [New]
Calculated at Checkout
Out of Stock - Contact Us For Lead Time
Description
. . . . . Eaton XTCE015B10AD IEC contactor, 15A, 120 Vdc, 1NO, 15A, Frame B, 45 mm, 1, 2, 3/ 5, 5, 10, 10 hp (1/3PH @115, 200, 230/200, 230, 460, 575 V), Three-pole, Non-reversing, XT IEC series, Screw terminals, Full voltage non-reversing contactor.. Eaton. Eaton Corporation. XTCE015B10AD.