Eaton XTCE012B10TD IEC Contactor, 12A, 24 Vdc, 1NO, 12A, Frame B, 45 mm [New]
Calculated at Checkout
Adding to cart… The item has been added
Description
. . . . . Eaton XTCE012B10TD XT IEC contactor, 12A, 24 Vdc, 1NO, 12A, Frame B, 45 mm, 1, 2, 2/ 3, 3, 10, 10 hp (1/3PH @115, 200, 230/200, 230, 460, 575 V), Three-pole, Non-reversing, XT IEC series, Screw terminals, Full voltage non-reversing contactor.. Eaton. Eaton Corporation. XTCE012B10TD.