Eaton C25BNF240A Definite Purpose Contactor, Quick, 30a, 24 Vac, 50/60 Hz [New]
Calculated at Checkout
Adding to cart… The item has been added
Description
. . . . . Eaton C25BNF240A definite purpose contactor, Quick, 30A, 24 Vac, 50/60 Hz, Open with metal mounting plate, Compact, two-pole, 30A, Contactor, Two-pole, 40A, Box lugs (posidrive setscrew) and quick connect terminals (side-by-side), Non-reversing.. Eaton. Eaton Corporation. C25BNF240A.