Bussmann Eaton LPS-RK-12SP LPS-RK Fuse, 12 A, Dual, RK1, Non-Indicating [New]
Calculated at Checkout
Adding to cart… The item has been added
Description
. . . . . Bussmann Eaton LPS-RK-12SP LPS-RK fuse, 12 A, Dual, RK1, Non-indicating, Ferrule end x ferrule end, Time delay Current-limiting, 10 sec at 500%, 100 kAIC at 300 Vdc'300 kAIC at 600 V, Standard, 10, 600 V, 300 Vdc. Bussmann. Cooper Industries. LPS-RK-12SP.