Veris Industries VMD4B-C24A Socket Relay, 24 VAC Standard Relay, 4PDT [New]
Calculated at Checkout
Out of Stock - Contact Us For Lead Time
Description
2-way mounting - side or DIN rail mounting system, retrofits existing panel mounting and 35 mm DIN rail
Feature Level: Economy Relay
Relay Poles/Throw: 4PDT
Relay Coil Voltage: 24 VAC
Relay Contact Ratings: 10 A @ 120 VAC ' 10 A @ 28 VDC ' 10 A @ 277 VAC