Eaton XTRE10B31TD IEC Control Relay, 3NO-1NC, 24 Vdc Coil [New]
Calculated at Checkout
Out of Stock - Contact Us For Lead Time
Description
. . . . . Eaton XT IEC control relay, Screw terminals, 45 mm - standard Frame size, 3NO-1NC contact configuration, 24 Vdc coil, 10A conventional thermal rating, 6A at 220/230/240V; 4A at 380/400/415V rated operational voltage. Eaton. Eaton Corporation. XTRE10B31TD.