Eaton TMR5P05120 Time Delay Relay, 11 Pin Octal, DPDT, 0.1-10 Sec [New]
Calculated at Checkout
Adding to cart… The item has been added
Description
. . . . . TMR5 Series Time Delay Relays, Octal style terminals, 11 pins, OFF delay (power trigger), 0.1-10 sec time delay, 120 Vac/dc input voltage, 10A max. allowable load, DPDT contact configuration. Eaton. Eaton Corporation. TMR5P05120.