Eaton CHND3800T107W Circuit Breaker, 800A, NG-Frame, OPTIM 1050, LSIA Trip [New]
Calculated at Checkout
Adding to cart… The item has been added
Description
. . . . . Eaton Series C electronic molded case circuit breaker, NG-frame, CHND, OPTIM 1050, Electronic LSIA trip, Three-pole, 800A, 600 Vac, 100 kAIC at 240 Vac, 65 kAIC at 480 Vac, Without terminals, 50/60 Hz, 100% rated. Eaton. Eaton Corporation. CHND3800T107W.