Bussmann Eaton KRP-C-1200SP Current-Limiting Time-Delay Fuse, 1200 A, L [New]
Write a Review
SKU:
B2E-TRO-13423
UPC:
Calculated at Checkout
Out of Stock - Contact Us For Lead Time
Description
. . . . . Bussmann Eaton KRP-C-1200SP Current-Limiting Time-Delay Fuse, 1200 A, L, Non-Indicating, Bolted blade end x bolted blade end, 4 sec at 500%, 300 kAIC at 600 V,100 kAIC Vdc, 600 V, 300 Vdc. Bussmann. Cooper Industries. KRP-C-1200SP.